kontrast
A+ A-
Strona Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: www.gops.biesiekierz.eu
 Pomocna dłoń plus rok 2013
Pomocna dłoń plus rok 2013
 

12.12.2013 r.

Dnia 11 grudnia 2013 r beneficjentki projektu "Pomocna dłoń plus" uczestniczyły w warsztatach integracyjno-kulinarnych stanowiacych kontynuacje warsztatów wiosennych. Tym razem Panie miały mozliwość zapoznania się z tradychami bożonarodzeniowymi. Wspólnie przygotowaly swiąteczny stół, wykonały potrawy, które w miłej atmosferze zostały skonsumowane. Każda z beneficjentek otrzymała ksdiążkę kucharską, która pozwoli na wspólne , rodzinne przygotowywanie posiłków, a co za tym idzie zacieśni rodzinne więzi.

Opracował:Zespól projektowy

02.12.2013 r

W okresie od 01 października do 30 listopada 2013 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wzięłu udział w poradnictiwe rodzinnym. Zajęcia odbywały się w dwóch etapach-grupowym i indywidualnym. Poradnictwo rodzinne miało na celu pokazanie jak radzić sobie z problemami życia codziennego tak aby poprawic jakość swojego zycia.

 

 Opracował:Zespól projektowy

  

13.11.2013 r.

Dnia 08 listopada 2013 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wraz z osobami towarzyszącymi ze swojego najblizszego otoczenia wzięły udział w wyjeździe integracyjno-społecznym do teatru na sztukę pt. "Motyle są wolne". Po spektaklu  wszyscy wzięli udział w uroczystej kolacji w restauracji. Wyjazd miał na celu zapoznanie z formami spędzania wolnego czasu, tak różnymi od form powszechnie stosowanych.

Opracował:Zespól projektowy

 

28.10.2013 r.

Dnia 23 października odbyła się trzecia i zarówno ostatnia część cyklu warsztatów doradztwa społecznego związanych z wychowywaniem bez przemocy. Warsztaty miały na celu dostarczenie wiedzy kształtującej postawy sprzyjające życiu bez przemocy.

Opracował:Zespól projektowy

21.10.2013r.

 W dniach 16-17 października 2013 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wzięły udział w warsztatach wizażu. Panie poznały tajniki poprawiania własnego image. Efekty metamorfozy zaskoczyły nie tylko osoby postronne ,ale przede wszystkim same beneficjentki. 

 Opracował:Zespól projektowy

 

30.09.2013

W dniach 26-27 września 2013 r beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wraz ze swoimi rodzinami wzięły udział w wyjeździe integracyjno-społecznym do Torunia. Dwa dni na zwiedzenie pięknych historycznych miast , jakimi są Chełmno oraz Toruń, to na prawdę niewiele. Program wyjazdu był niezwykle napięty. W celu zrelaksowania i nabrania sił przed kolejnym dniem, uczestnicy skorzystali z pobytu w aquaparku. Drugiego dnia uczestnicy mieli mozliwość skorzystania z seansu "Cudowna podróż" w toruńskim planetarium. Seans skierowany do najmłodszych zachwycił także i dorosłych.

Uśmiechnieci, choć zmęczeni pożegnaliśmy Toruń, licząc na to, że kiedyś tam powrócimy.

Opracował:Zespól projektowy

17.09.2013 r.

Dnia 13 września 2013 r. odbya się druga część warsztatów doradztwa społecznego związanych z wychowywaniem bez przemocy pod hasłem: "Alkohol oszukuje, niszczy miłość". Tym razem beneficjentki uzyskały wiedzę  z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych i o czynnikach które powodują tego typu uzależnienia.

 

 Opracował:Zespól projektowy

 

11.09.2013 r.

Dnia 10 września 2013 r Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biesiekierzu realizując projekt systemowy „Pomocna dłoń plus” współfinansowany ze środków POKL w ramach EFS zorganizował działanie środowiskowe pn. „Integracja Ty i Ja’. W spotkaniu, które odbyło się w pięknej scenerii terenu okalającego pałac w Nosowie wzięło udział 50 osób z terenu gminy, osoby zarówno zdrowe jak i niepełnosprawne. Przy dźwiękach muzyki uczestnicy brali udział we wspólnych grach i konkursach.  Przy wspólnym grillowaniu oraz ognisku wszyscy miło spędzili czas.

 

Opracował:Zespól projektowy

22.08.2013 r.

Dnia 19 sierpnia 2013 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" zakończyły warsztaty z terapii psychologicznej. Terapia składała się z dwóch części: grupowej oraz indywidualnej. BO poznały zasady budowania klimatu zaufania w grupie, odbyły trening umiejetności interpersonalnych, poznały techniki radzenia sobie ze stresem.

               Opracował:Zespól projektowy

 

 03.07.2013 r.

02 lipca 2013 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wzięły udział w pierwszej części cyklu doradztwa społecznego związanego z wychowywaniem bez przemocy pt. "Skąd się biorą dorośli. Jak dzieciństwo wpływa na dorosłe życie". BO wzięły udział w mini wykładach, burzy mózgów oraz w ćwiczeniach w podgrupach. Zapoznały sie z wiedzą na temat: cyklu rozwojowego rodziny, błędów wychowawczych dobrych rodziców, 10 przykazań skutecznego wychowania.

Opracował:Zespól projektowy

 

01.07.2013 r.

       Dnia 28 czerwca 2013 r beneficjentki projekty systemowego „Pomocna dłoń plus” wraz ze swoim otoczeniem wzięły udział w spotkaniu integracyjno-promocyjnym. Spotkanie odbyło się w kompleksie pałacowo-parkowym w Parnowie. W miłej, rodzinnej atmosferze, BO przywitały oficjalnie i lato i wakacje. Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działaniami projektowymi.

Całe spotkanie uświetniły występy „Polnej Gruszy” oraz „Flash Dance”                                                           

 

 

Opracował:Zespól projektowy

21.06.2013 r.

Dnia 19 czerwca 2013 r. beneficjentki projektu systemowego „Pomocna dłoń plus’ realizowanego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznym w Biesiekierzu uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym mającym na celu poprawę wizerunku.Panie wykorzystały możliwość zasięgnięcia informacji dotyczących dbania o swój własny image. Skorzystały z usług kosmetyczki oraz masażysty, a także w ramach pobytu w ośrodku Royal Park w Mielnie miały do dyspozycji basen i jaccuzi.

Beneficjentki miło spędziły czas we własnym gronie, skorzystały zarówno z porad jak i z zabiegów.

 

                                                                                              Opracował:Zespól projektowy

 

06.06.2013 r.

W ramach aktywnej integracji projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” beneficjentki z terenu gminy Biesiekierz wzięły udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbyło się w dniu 05 czerwca 2013 r. Złożone było z dwóch części-teoretycznej oraz praktycznej i wzbudziło duże zainteresowanie. Na zakończenie wszyscy otrzymali zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w zajęciach.

 

 

 

 

 

 

 

Opracował:Zespól projektowy

16.05.2013 r.

Dnia 15 maja 2013 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" uczestniczyły w warsztatach integracyjno-kulinarnych. W czasie zajęć Panie zapoznały się z prezentacją multimedialna "Nakrycia stołów na rózne okazje". Zostały omówione zasady zdrowego odżywiania. Pod okiem specjalisty BO wykonały potrawy zgodnie z tajnikami sztuki kulinarnej, które na koniec spotkania w miłej atmosferze zostały skonsumowane. Zajecia praktyczne dały mozliwość wymiany doświadczeń i sposobów rozwiązywania kuchennych problemów.

 

 

Opracował:Zespól projektowy

 

13.05.2013 r.

W dniach 8-10 maja 2013 r. odbyły się trzydniowe warsztaty z doradztwa zawodowego dla beneficjentek projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" z gminy Biesiekierz. Warsztaty miały na celu przygotowanie i wykształcenie aktywnych postaw poruszania się na rynku pracy, zastosowanie mechanizmów zwiększajacych mobilność zawodową, odpowiedzialność każdego beneficjenta oraz przełamanie barier związanych z brakiem motywacji do działania.

 

 

 

 

 Opracował:Zespól projektowy

01.03.2013 r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biesiekierzu informuje, że w dniu 28.02.2013r. zakończyła się rekrutacja beneficjentów do tegorocznej edycji projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w projekcie zostało zakwalifikowanych 10 kobiet z terenu Gminy 

W dniu dzisiejszym tj. 01 marca odbyło się pierwsze spotanie integracyjno-zapoznawcze zakwalifikowanych do udziału w projekcie beneficjentek. Podczas spotkania zespół projektowy przedstawił cele i założenia projektu na rok 2013.

 

 Opracował:Zespól projektowy

UWAGA  !!!-REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biesiekierzu informuje, że do dnia 28 lutego 2013 r. trwa rekrutacja do uczestnictwa w projekcie systemowym "Pomocna dłoń plus" realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Prorytet VII- Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1-Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2-Rozwój i upowszechnianie aktywnej integhracji przez ośrodki pomocy społecznej.

Zapraszamy osoby:

  • zamieszkujące na terenie gminy Biesiekierz
  • korzystające z pomocy społecznej
  • bezrobotne
  • nieaktywne zawodowo
  • niepełnosprawne
  • płeć, wiek i stan cywilny zainteresowanych nie ma znaczenia

 

Bliższe informacje mozna uzyskać w siedzibie Ośrodka, w biurze projektowym, pokój nr 2, tel. 94 31-60-992

 Opracował: zespół projektowy

 

Opublikowane przez: Karina Gębal | Data wprowadzenia: 2013-01-23 13:12:48 | Data modyfikacji: 2013-12-12 08:39:59.
Data wprowadzenia: 2013-01-23 13:12:48
Data modyfikacji: 2013-12-12 08:39:59
Opublikowane przez: Karina Gębal
 
Dodatkowe Informacje:
Adres:
OPS BIESIEKIERZ
ul. Biesiekierz 13
76-039 Biesiekierz
Kierownik Jednostki
Mariusz Sydoruk
Kontakt:
Tel: (+48 94) 31-80-316
Fax: (+48 94) 31-80-316
e-mail: gopsbie@poczta.onet.pl