kontrast
A+ A-
Strona Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej: www.gops.biesiekierz.eu
 Pomocna dłoń plus rok 2014
Pomocna dłoń plus rok 2014
 

 27 listopada 2014r.


Dnia 26 listopada 2014r. beneficjentki projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” realizowanego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznym w Biesiekierzu wzięły udział w kolejnych warsztatach integracyjno-kulinarnych.


Tym razem Panie zapoznały się  zasadami zdrowego trybu życia, omówiono piramidę zdrowia i wskaźnik bmi. W związku ze zbliżającymi się Andrzejkami tematem przewodnim warsztatów były właśnie one. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej pt: „Andrzejki-wieczór wróżb”, beneficjentki pod okiem specjalisty wykonały potrawy zgodnie z tajnikami sztuki kulinarnej, które na koniec spotkania w miłej atmosferze zostały skonsumowane.


Całości warsztatów integracyjno-kulinarnych zgodnie z nazwą przyświecała idea, iż wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków właściwie wpływa na relacje rodzinne.


 


  


Opracował: Zespół projektowy.


09 października 2014r.


Dnia 07 października 2014r benficjentki wraz ze swoimi najbliższymi wzięły udział w wyjeździe edukacyjno-społecznym do Gdańska. Podczas wyjazdu odbyła się wycieczka kolejką po gdańskim ZOO, które jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie starówki. Niestety jeden dzień to zbyt krótko nawet by poznać tylko najważniejsze zabytki Gdańska. Zadowoleni, lecz z uczuciem niedosytu wróciliśmy do domu.

 


 


 Opracował: Zespół projektowy.


29 wrzesnia 2014r.


27 września beneficjenci projektu wraz z osobami towarzyszącymi z własnego otoczenia, uczestniczyli w wyjeździe integracyjno-edukacyjnym na spektakl muzyczny pt. "Bo to się ... zwykle tak zaczyna". Działanie bylo skierowane bezpośrednio do beneficjentek i miało na celu wzmocnienie więzi rodzinnych.


Opracował: Zespół projektowy


22 wrzesnia 2014 r.


Miesiąc wrzesień upływa naszym beneficjentom pod hasłem: Wychowywanie bez przemocy. Pod tymi wyrazami kryje sie ogromne znaczenie, którego nie da się opisać kilkoma słowami. Panie wzięły udział w warsztatach mających na celu wzrost kompetencji społecznych-kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez przemocy. 


  Opracował: Zespół projektowy.


 


18 września 2014 r.


Dnia 17 września 2014 r. w przepięknej scenerii Pałacu w Nosowie odbyło się działanie środowiskowe pn. „Integracja Ty i Ja”. W działaniu wzięło udział 60 osób.  Spotkanie miało na celu zintegrowanie osób zdrowych z niepełnosprawnymi. Niepełnosprawność utrudnia funkcjonowanie w społeczeństwie, ale go nie wyklucza. Należy dostrzec, iż postrzeganie osoby niepełnosprawnej, jako człowieka pozwala mu na pełne uczestniczenie we wszystkich obszarach życia społecznego. Podczas naszego działania zatarły się różnice, wszyscy razem doskonale się bawili.Opracował: Zespół projektowy.


15 września 2014r.


W okresie od 02 do 11 września 2014 r niepełnosprawna beneficjentka projektu wzięła udział w wyjeździe usprawniająco-edukacyjnym z kursem komputerowym do Chłopów. Celem wyjazdu było wzmocnienie samodzielnosci osoby niepełnosprawnej.
 


 


 


Opracował: Zespół projektowy.


25 sierpnia 2014 r.


Okres wakacyjny to czas wzmożonej czujności wśród Rodziców. Beneficjentki projektu systemowego Pomocna dłoń plus zakończyły udział w terapii rodzinnej, realizowanej w miejscach ich zamieszkania. Specyfika rodzin stanowiła każdorazowo podstawę do ustalenia tematyki i przebiegu spotkania w indywidualnym zakresie. 
Opracował: Zespół projektowy.


 22 sierpnia 2014r.


W miesiącach lipcu i sierpniu 2014 r beneficjentki projekty systemowego „Pomocna dłoń plus” brały udział w warsztatach psychologicznych. Warsztaty miały charakter dwuetapowy, rozpoczęły się zajęciami grupowymi, po których nastąpiły spotkania indywidualne. BO przeszły trening umiejętności interpersonalnych, zapoznały się z zasadami radzenia sobie ze stresem w codziennym życiu , uzyskały wsparcie w rozwiązywaniu problemów psychologicznych dotyczących . 


 Opracował: Zespół projektowy.


16 czerwca 2014 r.


W dniu 13 czerwca 2014 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biesiekierzu w ramach projektu systemowego „Pomocna dłoń plus” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego zorganizował działanie środowiskowe pod nazwą „Powitanie lata”. Działanie odbyło się w kompleksie pałacowym Państwa Sokalskich w Parnowie , wzięło w nim udział ponad 250 osób, które spędziły czas w miłym towarzystwie. Przyjemną atmosferę umilały występy zespołu ludowego ”Polna Grusza” i młodzieżowego zespołu tanecznego „Flash Dance”.


Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów, do rozmów w sprawach ważnych i istotnych dla mieszkańców naszej społeczności.
 


 
 


 Opracował: Zespół projektowy.


29 maja 2014 r.


Dnia 28 maja 2014 r beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wzięły udział w warsztatach poprawy wizerunku. Warsztaty zostały zorganizowane w jednej z nadmorskich miejscowości. Panie skorzystały z zabiegów i porad kosmetyczki oraz masażysty. Każda z beneficjentek miała wykonany makijaż podczas, którego otrzymała praktyczne wskazówki dotyczące jego wykonywania na codzień.Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na styl życia i własny wizerunek.

 Opracował: Zespół projektowy.


25 kwietnia 2014 r.


W dniu 24 kwietnia 2014 r. beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" uczestniczyły w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie miały możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa osób ratujących i ratowanych. Szkolenie składało się z dwóch części teoretycznej i praktycznej.
 
 Opracował: Zespół projektowy.


 


17 kwietnia 2014 r.


 W dniu 16 kwietnia 2014 r beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wzięły udział w warsztatach integracyjno-kulinarnych. Po krótkiej prezentacji związanej z tradycjami Świąt Wielkanocnych, Panie zapoznały sie z zasadami ozdabiania stołów. Pod okiem specjalisty, zgodnie z tajnikami sztuki kulinarnej, wykonały świąteczne potrawy. Warsztaty dały możliwość wymiany doświadczeń i sposobów rozwiązywania kuchennych problemów. Całości warsztatów przyświecała idea, iż wspólne przygotowywania i spożywanie posiłków właściwie wpływa na relacje rodzinne.


 

 Opracował: Zespół projektowy.


01 kwietnia 2014 r.


W dniach 24-31.03.2014 r beneficjentki projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" realizowanego przez GOPS w Biesiekierzu wzięły udział w warsztatach z doradztwa zawodowego. Beneficjenci zapoznali się z wieloma czynnikami, zasadami funkcjonowania rynku pracy i metodami poszukiwania ofert pracy. Spotkania grupowe miały na celu uświadomienie uczestnikom roli rozmowy wstępnej w procesie rekrutacji, pozyskaniu informacji na temat przebiegu rozmów kwalifikacyjnych oraz treningu umiejętności koniecznych w aktywnym poszukiwaniu pracy. Każdy z uczestników objęty był również indywidualną poradą.


Warsztaty miały na celu wykształcenie aktywnych postaw poruszania się na rynku pracy, zastosowanie mechanizmów zwiększających mobilność zawodową każdego beneficjenta oraz przełamanie  barier związanych z brakiem motywacji do działania.


 


 


 


 


Opracował: Zespół projektowy.


14 marca 2014 r.


 W ramach aktywnej integracji beneficjenci projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" wzięli udział w wyjeździe integracyjno-społecznym do Karpacza. Celem głównym wyjazdu była aktywna integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez zwiększenie poczucia wartości beneficjentów, wzmocnienie ich wiary we własne siły, czy też zwiększenie kompetencji społecznych.Wyjazd miał na celu spełnienie funkcji integracyjnej, beneficjenci mogli spedzić czas wspólnie ze swoimi rodzinami co przyczyniło sie do zaciśnięcia więzi rodzicielskich i małżeńskich.

Opracował: Zespół projektowy.


27 lutego 2014 r.


Dnia 27 lutego 2014 r. odbyło się spotkanie zapoznawcze beneficjentów projektu systemowego "Pomocna dłoń plus" realizowanego w ramach POKL, wspófinansowanego ze środków EFS. Dziesięcioro zakwalifikowanych do udziału w projekcie w roku 2014 beneficjentów, miało mozliwość zapoznania się z głównymi założeniami i celami projektu.Opracował: Zespół projektowy.

8.JPG

7.JPG

GOPS1.jpg

 P7100658.JPG

Opublikowane przez: Karina Gębal | Data wprowadzenia: 2014-03-14 10:36:04 | Data modyfikacji: 2014-11-27 09:11:31.
Data wprowadzenia: 2014-03-14 10:36:04
Data modyfikacji: 2014-11-27 09:11:31
Opublikowane przez: Karina Gębal
 
Dodatkowe Informacje:
Adres:
OPS BIESIEKIERZ
ul. Biesiekierz 13
76-039 Biesiekierz
Kierownik Jednostki
Mariusz Sydoruk
Kontakt:
Tel: (+48 94) 31-80-316
Fax: (+48 94) 31-80-316
e-mail: gopsbie@poczta.onet.pl